Kurspro 11 Kasım 2023 Güncelleme Notları

Sizlerden gelen istek ve öneriler doğrultusunda Kurspro'yu geliştirmeye ve heyecan verici yeni özellikler eklemeye devam ediyoruz.

Güncelleme Notları

Kurspro - Kurumsal

 1. Yeni sözleşme oluşturma sayfasında artık birden fazla branş/sınıf seçilmesi mümkün oldu. Böylece aynı anda birden fazla sınıfta eğitim alacak öğrenciler için tek sözleşme oluşturmanız yeterli olacaktır. Sözleşmede işaretlenen her bir sınıf için öğrencinin yoklaması ayrı ayrı alınabilir ve sınıflar bölümünde öğrenciler ilgili sınıfların altında görüntülenebilecektir.
 2. Sistem > Ayarlar sayfasında "Öğrenci Kayıt Formunda Görüntülenecek Bilgi Alanları" bölümünden artık sözleşme oluştururken görüntülenmesini istediğiniz bilgi alanlarını ekleyip, kaldırabilirsiniz. Böylece ihtiyaç duymadığınız bilgi alanlarını iptal ederek, sözleşme oluşturma sayfasında sadece ihtiyacınız olan bilgi alanılarını görüntüleyebilir ve kayıt işleminizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 3. Tanımlamalar > Ürün ve Hizmetler sayfasından örgün eğitim veya özel ders hizmetleri dışında öğrenciye sağlamış olduğunuz ürün ve hizmetleri tanımlayabilir ve sözleşme oluşturma sayfasında öğrenciye sağladığınız ürün ve hizmetlerin detaylarını belirtebilirsiniz.
 4. Ölçme ve Değerlendirme menüsüne "Sınav Puan Ortalamaları" sayfası eklendi. Bu sayfadan seçilen sınavlara katılan öğrencilerin puan verilerine ve sınav puan ortalaması verilerine ulaşabilirsiniz.
 5. Ölçme ve Değerlendirme > Sınav Sonucu Görüntüleme sayfasında bulunan "Konu ve Ders Başarım Sonuçları" sekmesine "Öğrenci Bazlı Başarım" sekmesi eklendi. Bu sekmeden hangi öğrencilerin sınavda sorulan hangi konulardan başarısız olduğu verilerine ulaşabilir ve bu öğrencilerin konu ile ilgili eksikliklerini gidermek için aksiyon alabilirsiniz.
 6. Sayfada gezinirken hızlı bir şekilde sayfa başına dönebilmek için "Yukarı Git" butonu eklendi.

Kurspro - Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)

 1. Öğrencilerin günlük çözmüş oldukları soruları veya çalıştıkları konuları not alabilecekleri "Dijital Ajandam" sayfası eklendi. Bu özellik henüz geliştirilme aşamasında olup sizlerden ve öğrencilerden gelecek geri dönüşlere göre geliştirilmeye devam edilecektir. Özellik henüz öğrenci mobil uygulamasında kullanılabilir değildir.

Kurspro kurumsal arayüzde sağ tarafta duyurusunu yaptığımız anketimiz halen devam etmekte olup, kurumunuzda aktif olarak Kurspro'yu kullanan çalışanlarınızın anketimize katılarak görüşlerini bizlerle paylaşmalarını son derece önemsiyoruz.

Kurspro ile ilgili görüşlerini bizlerle paylaşarak Kurspro'nun gelişimine katkıda bulunan herkese teşekkürlerimizi sunarız.


11-11-2023 18:26:58

Ölçme ve Değerlendirme Rehberimiz Güncellendi

Özel Öğretim Kursu işleten müşterilerimizin dönem içerisinde sıklıkla kullanmış olduğu Ölçme ve Değerlendirme modülümüz ile ilgili Sınav Veri Dosyası Tanımlama, Sınav Değerlendirme, Sınav Sonuçlarını SMS ile gönderme v.b. gibi çeşitli konu başlıklarını içeren detaylı rehberimize https://wiki.kurspro.net/home/olcme-ve-degerlendirme adresinden ulaşabilirsiniz.


28-10-2023 10:27:36

Kurspro 24 Ekim 2023 Güncelleme Notları

Kurspro Kurumsal

 1. Ölçme ve Değerlendirme > Sınav Türleri > Yeni Sınav Türü Oluştur sayfasında, derslerin daha kolay ve pratik bir şekilde eklenmesi sağlandı.
 2. Ölçme ve Değerlendirme > Sınav Türleri sayfasına mevcut bir sınav türünün kopyalanarak yeni bir sınav türü oluşturulması için buton eklendi.

Öğretmen Mobil Uygulaması

 1. Giriş ekranında "Bugünkü ders programım" sayfasında online etüt randevularının da görüntülenmesi sağlandı.
 2. Online etüt randevularım sayfasında derslik bilgisinin görüntülenmesi sağlandı.

Öğrenci Mobil Uygulaması

 1. Online etüt randevularım sayfasında derslik bilgisinin görüntülenmesi sağlandı.

24-10-2023 15:03:32

Kurspro 11 Ekim 2023 Güncelleme Notları

 1. Raporlar > Devamsızlık Raporu > Günlük Detaylı sekmesine öğrencinin günlük devamsızlık nedeninin takip edilmesi amacıyla "Görüşülen Kişi", "Devamsızlık Nedeni" ve "Açıklama" alanları ilave edildi.
 2. Öğrenci kartındaki "Devamsızlıklar" sekmesine öğrencinin devamsızlık nedenleri ve açıklama verileri ilave edildi.
 3. Öğrenci Bilgi Sistemi'ne öğretmenlerin sözlü notu ekleyebilmesi için menüye "Sözlü Notu Ekle" sayfası eklendi. Böylece öğretmenler derslerde yapmış oldukları sözlü ile ilgili öğrenci verilerini sisteme kaydedebileceklerdir.
 4. Öğrenci Bilgi Sistemi'ne öğretmenlerin daha önce eklemiş olduğu sözlü notlarını takip edebilmesi için "Sözlü Notları" sayfası eklendi.
 5. Öğrenci kartında "Ölçme ve Değerlendirme" sekmesine "Sözlü Notları" butonu ilave edildi. Bu butona tıklayarak öğretmenlerin öğrenci için eklemiş olduğu sözlü notlarının takibi yapılabilir.
 6. Öğrenci karnesine "Ödevler", "Sözlü Notları" ve "Öğretmen Görüşmeleri" ilave edildi.

11-10-2023 16:40:18

Yayınevi sınav sonuçlarından İlçe, İl, Genel Sıralama İçeri Aktarma Özelliği eklendi.

Sınav listesi sayfasına, yayın evlerinden alınan detaylı Excel sınav sonucu sayfasından İl Puanı, İlçe, İl ve Genel derecelerinin içeri aktarılmasını sağlayan "Sınav sıralama verisini içe aktar" sayfası eklendi.


18-09-2023 17:58:07

Öğretmen & Öğrenci Mobil uygulama güncellemeleri yayınlandı

Öğretmen Uygulaması

Güncelleme Notları

 1. Öğrenci arama sayfasında öğrenci fotoğrafının gösterilmesi sağlandı.
 2. Sınıflarım sayfasında öğrenci fotoğraflarının gösterilmesi sağlandı.
 3. Sınav sonuçları sayfasında öğrenci fotoğraflarının gösterilmesi sağlandı.
 4. Sınıf yoklaması alma ve özel ders kaydı ekleme sayfalarında kazanımların aratılabilmesi için arama kutusu ilave edildi ve görsel düzenlemeler yapıldı.

Öğrenci Uygulaması

Güncelleme Notları 

Kullanıcı arayüzü ile ilgili çeşitli düzenlemeler yapıldı.

 

Güncellemeler zorunlu olup, öğretmen ve öğrencilerin Google Play Store'dan ve Apple App Store'dan son sürümü indirmeleri gerekmektedir.


23-08-2023 20:08:08

Güncellenen KDV Oranları Hakkında Bilgilendirme

Değerli kullanıcımız,

Resmi Gazete'de yayımlanarak 10 Temmuz 2023 Pazartesi gününden itibaren uygulamaya geçilecek güncel KDV oranlarına göre e-fatura oluşturulması gerekmektedir. Bu kapsamda Paraşüt e-fatura hizmetini kullanan müşterilerimizin, Kurspro üzerinde tanımlı olan Paraşüt hesabınlarında ilgili KDV oranlarını güncellemeleri gerekmektedir.

7 Temmuz 2023 tarihli Resmi Gazete

Bilginize sunar iyi çalışmalar dileriz.


08-07-2023 16:06:36

Kurspro Öğretmen ve Öğrenci/Veli Mobil Uygulamalarımız Hazır!

Merhaba,

Siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda bir süredir geliştirmekte olduğumuz Öğretmen ve Öğrenci/Veli mobil uygulamaları Apple App Store ve Google Play Store'da test amaçlı kullanıma açılmış bulunmaktadır.

2022-2023 eğitim öğretim döneminde siz değerli müşterilerimizin geri bildirimleri doğrultusunda uygulamaları geliştirmeye ve daha fazla işlevsellik kazandırmaya devam etmeyi planlıyoruz.

Sizden uygulamayı test ederken yaşamış olduğunuz sorun, istek veya önerilerinizi bizimle bilgi@kurspro.net adresi üzerinden paylaşmanızı rica ederiz. 


Android işletim sistemli cihazlara sahip olan kullanıcılarımız aşağıdaki linklerden uygulamaları indirip test edebilirler.

Öğretmen Uygulaması

Öğrenci/Veli Uygulaması


Apple/iOS cihazlara sahip olan kullanıcılarımız ise aşağdaki linklerden uygulamaları indirip test edebilirler.

Öğretmen Uygulaması

Öğrenci/Veli Uygulaması


08-07-2022 11:24:44

Cari Hesap takip modülü ile borç ve alacaklarınızı takip edin

Cari Hesap Nedir?

Cari hesap terimi, istenilen zamanda açılabilen türk lirası ya da döviz cinsinden para yatırabileceğiniz bir hesap türüdür. Cari hesap sahibi gerçek kişiler yani şahıslar olabildiği gibi, tüzel kişiler (şirket ya da kurum hesapları) olabilir. Cari hesapta bulunan para miktarı istenilen anda tamamen ya da kısmen geri çekilebilir. Cari hesaplar, faiz ya da karlılık getirmez.

Ticaret dünyası için cari hesap, şirketlerin müşterileri ve tedarikçileri ile yaptığı tüm işlemlerin toplandığı hesap anlamına gelmektedir. Cari hesap, Ticaret Kanunundaki tanıma göre, iki kişi ya da kurumun ürün, hizmet ya da para ve benzeri hususlardan kaynaklanan alacaklarını birbirlerinden ayrı ayrı istemelerindense karşılıklı bir anlaşma ile tek bir hesap üzerinden yürüttükleri hesaba verilen addır. Tüm alacak ve verecekler, cari hesabın kesim tarihinde yapılır.

Birbiri ile sürekli iş yapan, mal ya da ürün alan, hizmet veren şirketlere büyük kolaylık sağlayan cari hesaplar, tek tek işlemlerle uğraşarak zaman kaybetmektense, tek bir hesabı takip ederek tüm işlemlerini güvenli bir hesapta toplamak isteyen şirket ya da kurumlarca tercih edilmektedir.

Karşılıklı olarak sürekli iş yapan kişiler, yaptıkları her ödeme için ayrı ayrı işlem ücreti ödemek yerine, tüm ödeme ve alacak işlemlerini cari hesaba aktarılır. Cari hesap takibi, ekstra işlem ücreti ödemesinin önüne geçtiği gibi, yapılan işlemleri de hızlandırır.

Aralarında alacak ve verecek ilişkisi bulunan iki firma, ortak bir cari hesap açar. Cari hesap sözleşmesi ile açılan bu hesap , firmaları her alışveriş sonrası ödeme yapma zorunluluğundan kurtarır. Bu her seferinde gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdense yalnızca cari hesap takibi yapılır. Cari hesap takibi için borç ve alacak kaydı oluşturulur. Kayıtlar incelenerek alacak ve verecekli tarafın hesabı netleştirilir.

Kurs PRO Cari Takip Modülü Nasıl Kullanılır?

Kurs PRO Cari Takip modülü ile ürün veya hizmet alım/satımı yaptığınız firmalar için kolayca cari hesap oluşturabilir, borç ve alacak durumlarınızı ve güncel bakiyelerinizi takip edebilirsiniz.

Nasıl cari hesap oluştururum?

Yeni bir cari hesap oluşturmak için sol menüden "Cari Takip" tıklayın ve açılan menüden "Cariler" tıklayın. Açılan sayfadan "Yeni Cari Ekle" tıklayın. Firma ile ilgili bilgileri girdiken sonra "Cari Kaydını Oluştur" butonuna tıklayın.

Nasıl cari hesap grubu tanımlarım?

Cari hesapları gruplamak amacıyla grup oluşturmak için "Cari Takip" menüsünden "Cari Grupları" tıklayın ve "Yeni Cari Grubu Ekle" butonuna tıklayarak "Eğitim", "Tadilat", "Yazılım" v.b. gibi carip gruplarınızı oluşturun. 

Cari hesaplar için borç ve alacaklarımı nasıl girebilirim?

Oluşturduğunuz cari hesaba borç ya da alacak eklemek için sol menüden "Cari Takip" tıklayın.Açılan menüden "Borç/Alacak Ekle" tıklayın.

Borç ödemelerimi ve Alacak tahsilatlarımı kasalarıma nasıl yansıtabilirim?

Eklemiş olduğunuz borç veya alacak hareketi için ödeme yaptığınızda veya ödeme aldığınızda ilgili ödeme tutarını kasanıza işlemek için sol menüden "Cari Takip" ve daha sonra "Hareketler" tıklayın. Ekranda listelenen cari hareketlerinden hangisi için borç ödemesi veya alacak tahsilatı yapıyorsanız ilgili satırın başındaki menüyü tıklayınız ve "Kasa Alacak Tahsilatı Ekle" ya da "Kasa Borç Ödemesi Ekle" tercihlerinden uygun olanını seçiniz. Çıkan sayfadan ödemenin yansıtılacağı kasayı ve tutarı giriniz.

Cari hareketlerini nasıl takip edebilirim?

Cari hesaplar için daha önce eklemiş olduğunuz borç/alacak kayıtlarını listelemek için "Cari Takip" menüsünden "Hareketler" seçeneğini tıklayın.

 


27-02-2022 13:16:25

Paraşüt ile E-Faturaya geçin rahat edin

Sizlere Paraşüt ön muhasebe yazılımını artık Kurs PRO ile entegre kullanabileceğinizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

e-Fatura, elektronik ortamda hazırlanan bir fatura çeşididir. Maliye’nin sunucuları üzerinden alıcı ve satıcıya iletilen e-fatura hizmeti sayesinde, faturalama giderlerinizi azaltabilir ve müşterilerinize daha hızlı fatura gönderebilirsiniz.

e-Fatura sisteminde oluşturduğunuz faturalar tek tıkla müşterinize ulaşsın, anında görünsün. Faturalarınızın ulaşmama, kargoda kaybolma derdinden kurtulun.

Paraşüt E-Fatura hakkında daha fazla bilgi için tıklayın https://www.parasut.com/e-fatura

Entegrasyon Aşamaları (Paraşüt)

 1. Paraşüt web sitesinden kaydolun https://www.parasut.com/kullanici-kaydi
 2. Üyeliğinizi tamamladıktan sonra https://www.parasut.com/destek bölümünden ya da iletisim@parasut.com adresine mail göndererek entegrasyon API bilgilerinizi talep edin.
 3. Paraşüt destek ekibi size yanıt olarak Client ID ve Client Secret bilgilerini iletecektir.
 4. Paraşüt yönetici paneline giriş yapın. https://uygulama.parasut.com/kullanici-girisi
 5. Giriş yaptıktan sonra adres satırında "https://uygulama.parasut.com/XXXXXX/" şeklinde bir adres görünecektir. "XXXXXX" olan kısımda size özel şirket numaranız (Şirket ID/Company ID) yer alacaktır. Bu numarayı not alınız.
 6. Sol menüden Nakit menüsüne tıklayınız.
 7. Açılan menüden Kasa ve Bankalar'ı tıklayınız.
 8. Sağ üst kısımda bulunan "Kasa Ekle" butonunu tıklayınız.
 9. Kasanız için bir hesap ismi belirtin ve "Kaydet" düğmesine basın.
 10. Kasayı oluşturduktan sonra adres satırında "https://uygulama.parasut.com/XXXXXX/kasa-ve-bankalar/YYYYYY" şeklinde bir adres görünecektir. "YYYYYY" olan kısımda oluşturduğunuz kasa hesabının numarası yer alacaktır (Hesap ID/Account ID). Bu numarayı not alınız.
 11. Sol menüden Hizmet ve Ürünler'i tıklayınız.
 12. Sağ üst kısımdan "Hizmet/Ürün Ekle" butonuna tıklayınız.
 13. Açılan sayfadan "Adı" kutusuna "Eğitim Ücreti/Tahsilat" yazınız.
 14. Kurumunuz için uygun olan KDV oranını seçiniz.
 15. Sağ üst kısımdan "Kaydet" düğmesine tıklayınız.
 16. Ürünü başarıyla ekledikten sonra adres satırında "https://uygulama.parasut.com/XXXXXX/hizmet-ve-urunler/ZZZZZZ" şeklinde bir adres görünecektir. "ZZZZZZ" olan kısımda oluşturduğunuz ürün veya hizmetin numarası yer alacaktır (Ürün ID/Product ID).
 17. Artık entegrasyon için ihtiyacınız olan tüm bilgileri temin ettiniz.

Entegrasyon Aşamaları (Kurs PRO)

 1. Tanımlamalar menüsüne tıklayın.
 2. Paraşüt Hesaplarını tıklayın.
 3. "Yeni Paraşüt Hesabı Ekle" tıklayın.
 4. Şube'yi seçin ve bir hesap adı belirtin. Örneğin : ABC Eğitim Kurumları Paraşüt Hesabı
 5. Daha önceki adımlarda temin ettiğiniz Müşteri ID, Hesap ID, Şirket ID ve Ürün ID bilgilerinizi ilgili kutulara yapıştırın.
 6. Paraşüt uygulamasına girerken kullandığınız kullanıcı adı ve parolanızı ilgili kutulara yapıştırın.
 7. Fatura oluştururken geçerli olacacak KDV Oranını belirtiniz.
 8. Hangi ödeme türleri için fatura keseceğinizi seçin.
 9. Paraşüt Hesabını Oluştur'a tıklayın.

Hazırsınız!

Entegrasyonu tamamladıktan sonra seçmiş olduğunuz ödeme türleri ile tahsilat yaptığınızda Kurs PRO otomatik olarak müşteriniz için e-fatura oluşturacaktır.

Oluşturulan faturaları Paraşüt menüsünden takip edebilirsiniz.

Sorun yaşamanız halinde bize https://www.kurspro.net/iletisim adresinden ulaşabilirsiniz.


19-02-2022 16:46:39

PayTR ile Online Kredi Kartı Tahsilatı Yapın

PayTR ile Kurs PRO üzerinden ister kurumsal alandan velilerinizden Sanal POS ile kredi kartı tahsilatı yapabilir isterseniz de velilerinizin Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden giriş yaparak, kredi kartları ile online ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle PayTR web sitesi üzerinden Kurumsal Hesap oluşturmanız gereklidir. Hesap oluşturma sayfasına https://www.paytr.com/uye-isyeri-olun tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Üyelik sonrasında PayTR'a eğitim kurumunuzda online ödeme almak için Kurs PRO otomasyon sistemi üzerinde kullanacağınızı belirtmeniz gerekecektir.

Entegrasyon süreciniz onaylandığında;

 1. https://www.paytr.com/magaza/kullanici-girisi adresi üzerinden giriş yaparak sol menüden Bilgi'ye tıklayın.
 2. API Entegrasyon Bilgileri başlığı altındaki Mağaza No, Mağaza Parola ve Gizli Anahtar bilgilerinizi kopyalayın.
 3. Sol menüden Ayarlar'a tıklayın
 4. Bildirim URL (Değiştir) tıklayın.
 5. Bildirim URL Protokol'i https:// olarak seçin.
 6. Bildirim URL kısmına https://kurspro.net/i/paytr/process.php yapıştırın.
 7. Kaydet düğmesine basarak URL'i kaydedin.
 8. Kurs PRO'da Tanımlamalar menüsüne gidin.
 9. Açılan menüden Sanal POS Hesaplarını tıklayın.
 10. Açılan sayfadan Yeni Sanal POS Hesabı Ekle'yi tıklayın.
 11. Bir hesap adı belirtin. Örneğin : Firmanız PayTR Hesabı
 12. Kurumunuzun e-posta adresini belirtin.
 13. 2. adımda almış olduğunuz Mağaza No, Mağaza Parola ve Gizli Anahtar bilgilerinizi ekrandaki ilgili yerlere yapıştırın.
 14. Aktif ve Varsayılan onay kutularını işaretleyin.
 15. Sanal POS Hesabını Oluştur butonuna tıklayarak, sanal pos tanımlama işleminizi tamamlayın.

Hazırsınız!

Artık öğrenci kartından tahsilat yaparken "Taksit Öde - Kredi Kartı Sanal POS" seçeneğini seçtiğinizde, oluşturmuş olduğunuz PayTR sanal pos hesabı üzerinden tahsilat yapabilirsiniz.

Velileriniz Kurs PRO Mobil Uygulama üzerinden ya da Kurs PRO öğrenci bilgi sistemine giriş yaptıklarında "Ödeme Planım" sayfasında "Ödeme Yap" butonuna tıklayarak kolayca taksitlerini ödeyebilirler.

PayTR ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın https://www.paytr.com/sanal-pos

Sorun yaşamanız halinde bize https://www.kurspro.net/iletisim adresinden ulaşabilirsiniz.


17-02-2022 16:31:37

iyzico ile Online Kredi Kartı Tahsilatı Yapın

Kurs PRO üzerinden ister kurumsal alandan velilerinizden Sanal POS ile kredi kartı tahsilatı yapabilir isterseniz de velilerinizin Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden giriş yaparak, kredi kartları ile online ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle iyzico web sitesi üzerinden Kurumsal Hesap oluşturmanız gereklidir. Hesap oluşturma sayfasına https://www.iyzico.com/isim-icin/kurumsal-hesap-olustur tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Üyelik sonrasında iyzico'ya eğitim kurumunuzda online ödeme almak için Kurs PRO otomasyon sistemi üzerinde kullanacağınızı belirtmeniz gerekecektir.

Entegrasyon süreciniz onaylandığında;

 1. https://merchant.iyzipay.com/auth/login adresi üzerinden giriş yaparak sol menüden Ayarlar > Firma Ayarları'nı tıklayın.
 2. API Anahtarları başlığı altındaki API Anahtarı ve Güvenlik Anahtarı bilgilerinizi kopyalayın.
 3. Kurs PRO'da Tanımlamalar menüsüne gidin.
 4. Açılan menüden Sanal POS Hesaplarını tıklayın.
 5. Açılan sayfadan Yeni Sanal POS Hesabı Ekle'yi tıklayın.
 6. Bir hesap adı belirtin. Örneğin : Firmanız iyzico Hesabı
 7. Kurumunuzun e-posta adresini belirtin.
 8. 2. adımda almış olduğunuz API Anahtarı ve Güvenlik Anahtarı bilgilerinizi ekrandaki ilgili kutulara yapıştırın.
 9. Aktif ve Varsayılan onay kutularını işaretleyin.
 10. Sanal POS Hesabını Oluştur butonuna tıklayarak, sanal pos tanımlama işleminizi tamamlayın.

Hazırsınız!

Artık öğrenci kartından tahsilat yaparken "Taksit Öde - Kredi Kartı Sanal POS" seçeneğini seçtiğinizde, oluşturmuş olduğunuz iyzico sanal pos hesabı üzerinden tahsilat yapabilirsiniz.

Ayrıca velileriniz Kurs PRO öğrenci bilgi sistemine giriş yaptıklarında "Ödeme Planım" sayfasında "Ödeme Yap" butonuna tıklayarak kolayca taksitlerini ödeyebilirler.

iyzico ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın https://www.iyzico.com/isim-icin/sanal-pos

Sorun yaşamanız halinde bize https://www.kurspro.net/iletisim adresinden ulaşabilirsiniz.


17-02-2022 15:56:38

Online Sınav Modülümüzün Beta Sürümü Yayınlandı

Pandemi süreci ile artık bir ihtiyaç haline gelen Online Sınav sistemi ile ilgili alt yapı çalışmalarımızın büyük bir kısmı tamamlanmış olup siz değerli müşterilerimizin de fikirlerini ve geri bildirimlerini alabilmek için kullanıma açmış bulunuyoruz.

Başta LGS, TYT, AYT v.b. gibi deneme sınavlarını online ortamda yapabilmenize olanak sağlayacak olan online sınav sistemimiz aşağıdaki özellikleri içermektedir.

 1. Çoklu dil desteği ile sınavlarınızı birden fazla dil için hazırlayabilirsiniz.
 2. Sınavınıza metin içerikli veya görsel sorular/cevaplar ekleyebilirsiniz.
 3. Sosyal, Matematik, Fen v.b. gibi ders grupları tanımlayabilirsiniz.
 4. Sınav tarihini, sınav süresini, sınava katılacak olan şube, sezon, branş, sınıf ve öğrencileri ayrı ayrı seçebilirsiniz.
 5. Dilerseniz sınav bitiminde öğrencilerinizin sınav sonucunu ve detaylı konu başarım tablosunu görüntülemesini sağlayabilirsiniz.
 6. Soru ve cevapları el ile girmek yerine soruları içeren PDF dosyalarınızı yükleyerek öğrencilerinizin cevap anahtarı üzerinden işaretleme yapmasını sağlayabilirsiniz.
 7. Ders netlerine bağlı olarak puan türleri tanımlayabilirsiniz.
 8. Sınavda yer alan sorular ile ilgili konu kazanımlarını belirtebilirsiniz.
 9. Sınava katılacak olan öğrencilere SMS ile topluca davet linki gönderebilir ve telefondan/bilgisayarlarından sınava kolayca katılabilmelerini sağlayabilirsiniz.
 10. Sınavı tamamlayan ve tamamlamayan katılımcı listesini anlık olarak takip edebilirsiniz.
 11. Sınavı tamamlayan öğrencilerin, sınav sonuç belgelerini anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.
 12. Tüm Şubeler Genel Başarım sıralaması, Şube Ortalamaları, Şube Başarım Sıralamaları, Sınıf Başarım Sıralamaları v.b. gibi tüm detayları görüntüyebilirsiniz.
 13. Kurumunuza kayıtlı olmayan öğrenciler için dış katılımcı kaydı oluşturarak onların da sınava girebilmelerini sağlayabilirsiniz.

Online Sınav modülümüz henüz beta sürecinde olup geliştirilmeye devam edilmektedir ve 1 Ekim 2020 tarihinde genel kullanıma açılması planlanmaktadır. Bu süre zarfında siz değerli müşterilerimizin değerli görüşlerini alabilmek için online sınav modülünü kullanıma açmış bulunmaktayız. Online Sınav modülümüz ile ilgili görüşlerinizi bize bilgi@kurspro.net adresinden ulaştırabilirsiniz.


08-07-2020 16:20:27

1 Haziran 2020 Kurs PRO Güncelleme Notları

Değerli müşterimiz,

1 Haziran itibariyle Kurs PRO'da yapılan bazı değişiklik ve iyileştirmeleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle bir süredir üzerinde çalışmakta olduğumuz fatura modülümüzü aktif ettik. Artık Kurs PRO ile yapmış olduğunuz tahsilat girişlerinden sonra kağıt fatura çıktısı alabilmeniz mümkündür. Tanımlamalar menüsünden "Fatura Şablonları" sayfasına giderek basılı faturanız için bir şablon oluşturup, faturada görünmesini istediğiniz alanlarını sürükle bırak ile şablonunuza ekleyebilirsiniz. Tek bir çıktıda 3 nüshaya kadar fatura çıktısı alabilmek mümkündür.

Diğer bir iyileştirmemiz ise kasalar konusunda yapılmıştır. Daha önce sadece nakit tahsilatlardan elde edilen gelirler için bir nakit kasası vardı ve sadece nakit bakiyesini görmek mümkün olabiliyordu. Yeni düzenleme ile birlikte nakitin yanı sıra havale (banka hesabı), pos cihazı ve sanal pos için ayrı ayrı kasalar tanımlandı. Her bir ödeme türü için yapılan tahsilatlardan biriken bakiyeleri artık Muhasebe menüsünden Kasalar'a tıklayarak görebilirsiniz. Ayrıca pos hesapları için banka komisyon oranı da belirtebilirsiniz. Banka komisyonu belirtilmesi halinde tahsil edilen tutardan banka komisyon tutarı düşülerek ilgili kasanın bakiyesine yansıtılacaktır.

Pos hesabı, banka hesabı ya da nakit hesaplarınız arasında kolayca transfer yapabilmeniz için muhasebe menüsüne "Hesaplar Arası Transfer" sayfası eklenmiştir.

 

Bildiğiniz üzere Nisan ayı içerisinde Uzaktan Eğitim modülünü siz değerli müşterilerimiz için hızlıca devreye alarak ücretsiz olarak hizmetinize sunmuştuk. Yine son dönemde oldukça ihtiyaç duyulan bir başka konu ise "Online Sınav" olarak öne çıkmaktadır. 2020 yılı sonuna kadar Online Sınav modülü ile ilgili de kapsamlı bir çalışma yaparak siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz.

Görüşlerinizi sitemizde bulunan İletişim bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Yeni sezonda kurumunuz için başarılar dileriz.


01-06-2020 17:46:31

Yeni Uzaktan Eğitim Yazılımı Çözümü

Merhabalar,

Daha önceki duyurumuzda paylaştığımız üzere Jitsi adındaki video konferans yazılımını Kurs PRO'ya entegre etmiş ve siz müşterilerimizin kullanımınıza sunmuştuk.

Ancak Jitsi her ne kadar video konferans ve ekran paylaşımı imkanı sunsa da uzaktan eğitim noktasında eksik olan kısımları vardı. Bu yüzden özellikle eğitim kurumları için hazırlanmış bir yazılım olan BigBlueButton'ı da Kurs PRO'ya entegre ettik ve yine ücretsiz olarak siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Yeni uzaktan eğitim yazılımı ile şunları yapmak mümkün olacaktır.

 • Sesli ve görüntülü konferans
 • Ekran paylaşımı
 • Beyaz tahta üzerinde şekiller veya serbest çizim yapabilme
 • Sunum paylaşımı (Powerpoint slideları, Word belgeleri, Excel tabloları, PDF v.b.)
 • Video paylaşımı (Youtube v.b.)
 • Katılımcı yönetimi (Katılımcıların kamera ve mikrofonlarını kapatabilme, odadan atabilme v.b.)
 • Genel ve özel sohbet imkanı
 • Teneffüs odaları oluşturabilme
 • Anket düzenleyebilme
 • Not paylaşımı yapabilme
 • Katılımcıları kısa bir link ile eğitime davet etme imkanı
 • Mobil cihazlarda uygulama kurmadan Google Chrome, Firefox veya Safari (iOS version 12.2+ gerekir) tarayıcıları üzerinden eğitime katılabilme.

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle "Uzaktan Eğitim" menüsünden "Uzaktan Eğitim Seansları" linkine tıklayıp eğitim seanslarını tanımlamanız gerekir. Eğitim seansları öğrencilerin katılacakları seansların hangi gün, hangi saat aralığında olacağını, hangi dersin hangi eğitmen tarafından verileceğini belirtmek için düşünülmüştür. Ayrıca seansa katılacak sınıfları da seçebilirsiniz.

 

Uzaktan eğitim seanslarınızı tanımladıktan sonra yine "Uzaktan Eğitim" menüsü altında bulunan "Yeni Uzaktan Eğitim" linkine tıklayıp, eğitim oluşturma sayfasına gidebilirsiniz.
Bu sayfadan önce seansı seçmeli, daha sonra eğitim için bir isim belirtmelisiniz. Aynı sayfada oluşturulacak olan eğitim odasının ayarlarını da değiştirebilirsiniz. Gerekli alanları doldurduktan sonra "Eğitimi Oluştur" butonuna tıklayarak oturumu başlatabilirsiniz.

Eğitim oluşturulduktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Bu ekrandan eğitime moderatör olarak katılmak için veya öğrenci olarak katılmak için gerekli linkler belirtilecektir. 

Moderatör Olarak Eğitime Katıl butonu tıklandığında aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir ve eğitmen Adını Soyadını girerek eğitimi başlatabilecektir.

Öğrenciler ise aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacak ve Adı Soyadını girip eğitim odasına katılabilecektir.

Eğitimi oluşturduktan sonra dilerseniz "Eğitime Davet Et" butonuna tıklayarak eğitime katılacak olan sınıf veya öğrencileri seçebilir ve onlara eğitime katılmaları için gerekli olan bilgileri sms ile ulaştırabilirsiniz.

Eklenen bu yeni uzaktan eğitim sisteminin eğitim kurumunuz için faydalı olmasını umut ediyor ve iyi çalışmalar diliyoruz.


12-04-2020 16:02:24

Uzaktan Eğitim Modülümüz Yayında

Virüs salgını nedeniyle geçirdiğimiz bu zor günlerde, müşterilerimizin olumsuz koşullardan daha az etkilenmesi amacıyla uzaktan eğitim vermeyi düşünen eğitim kurumlarımız için uzaktan eğitim modülünü yayınladık.

Uzaktan eğitim modülü ile canlı görüntülü/sesli konferans ve ekran paylaşımı yapmak mümkündür.

Nasıl Çalışır?

 1. Öğretmenleriniz için Personel menüsünden personel kaydı oluşturun. TCKN ve doğum tarihi bilgilerini doldurmanız gerekmektedir.
 2. https://www.kurspro.net/o adresine gidin ya da www.kurspro.net adresine gidin ve üst menüden "Öğretmen/Öğrenci/Veli" Girişini tıklayın.
 3. Öğretmenleriniz kurum kodu, kendi TCKN ve doğum tarihleriyle sisteme giriş yapacaklardır.
 4. Giriş yapıldıktan sonra sol menüden "Uzaktan Eğitim" menüsüne tıklanır.
 5. Açılan menüden "Yeni Uzaktan Eğitim" seçilir.
 6. Açılan sayfadan "Yeni Eğitim Başlat" butonuna tıklanır.
 7. Hemen alt kısımda canlı yayın ekranı açılacaktır.
 8. Derse katılacak olan öğrenci veya öğrencilere eğitime davet SMS'i göndermek için "Eğitime Davet Et" butonuna tıklanır. Sezon, ders, tarih, saat ve katılacak olan öğrenciler seçildikten sonra "Davetiyeleri SMS ile Gönder" butonuna tıklanır.
 9. Eğitim tamamlandıktan sonra "Eğitimi Sonlandır" butonu ile eğitim sonlandırılır.

Sık Sorulan Sorular

S : Uzaktan eğitim modülü için ilave ücret ödemem gerekli mi?
C : Uzaktan eğitim modülümüz ücretsizdir.

S : Masaüstümü öğrencilerimle paylaşabilir miyim?
C : Evet, dilerseniz masaüstünüzü, dilerseniz ekranınızda açık olan Word, Excel, Powerpoint v.b. gibi uygulamaları anlık olarak öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.

S : Katılımcı sınırlaması var mı?
C : Hayır

S : Kamera olmadan sesli eğitim verebilmemiz mümkün müdür?
C : Evet

S : Eğitim kayıt altına alınıyor mu?
C : Hayır, kayıt altına alınmamaktadır.

S : Eğitime katılacak olan öğrencilerin bir yazlım kurması gerekiyor mu?
C : Eğer öğrenci bilgisayardan eğitime katılacak ise Google Chrome, Firefox, Opera v.b. gibi bir tarayıcıyı kullanarak kendisine görülen davetiye linkini kullanarak eğitime katılabilir. Eğer cep telefonu/tablet ile eğitime katılacaksa uygulama kullanılması gerekmektedir. Öğrenciye gönderilen davetiye linkine tıklandığında Google Play Store ve Apple App Store uygulamalarının indirilmesi için yönlendirme bağlantıları görünecektir. Öğrenci uygulamayı telefonuna kurduktan sonra linke tıklayıp uygulama üzerinden eğitime kolayca katılabilecektir.

Uzaktan eğitim modülü henüz geliştirilme aşamasında olup çeşitli değişiklikler yapılması veya geçici olarak askıya alınması ihtimal dahilindedir.


23-03-2020 12:27:28

Ödev Takip Modülümüz Yayında

Öğretmenleriniz ister bireysel, ister topluca sınıf olarak veya şubedeki tüm öğrencilere online ödev verebilir ve teslim edilen ödevleri değerlendirip puanlayabilir. Öğrenciler ve veliler Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden ödevlerini kolayca takip edebilirler.

Özellikler

 • Öğretmenlerin dersine girdiği öğrencilere, süreli ve süresiz ödevler verebilmesi
 • Ödevlerin bireysel, sınıf ya da şube bazında ayrı ayrı düzenlenebilmesi
 • Sisteme girişi yapılan ödevlerin veli/öğrenci sayfasında sunulması
 • Öğretmenlerin verdikleri ödevleri kontrol etmesi ve kontrol sonuçlarını sisteme işlemesi
 • Ödev kontrol bilgilerinin (“Yaptı”, “Yapmadı”, “Eksik”, “Ödevi Getirmedi” vb.) her bir ders için analizleri

26-02-2020 13:50:41

Online Anket Modülümüz Yayında

Kurs PRO ile öğrencileriniz, velileriniz, personeliniz veya kullanıcılarınız için bir memnuniyet anketi hazırlayabilirsiniz.

Ankete katılan kişilere, ankete katılmaları için bir davet mesajı gönderilerek kolayca ankete katılımları sağlanacaktır.

Katılımcılar cep telefonu, tablet ya da bilgisayarlarında kolayca anketi doldurup kurumunuzla ilgili memnuniyetlerini sizlerle paylaşacaktır.

Anket sonuçlarını anlık olarak tüm detayları ve istatistikleri ile birlikte kolayca takip edebilir ve anket sonuçlarına göre kurumunuzun verimliliğini arttırmak için gerekli adımları atabilirsiniz.

Özellikler

 • Çoklu dil desteği
 • Anket'in düzenleneceği Şube/Sezon/Branş/Sınıf ve Öğrenci seçimi
 • Öğrenci, Veli, Personel veya Kullanıcılar için anket oluşturabilme
 • Soru Grupları Oluşturabilme (Eğitim, Güvenlik, Ücretlendirme v.b.)
 • Mobil Uyumlu
 • Katılımcılara toplu SMS gönderme
 • Şube/Sınıf bazında detaylı analiz ve raporlar
 • Anket sonuçlarını bağımsız olarak tek tek görüntüleyebilme

23-02-2020 15:21:56