Online Sınav Modülümüzün Beta Sürümü Yayınlandı

Pandemi süreci ile artık bir ihtiyaç haline gelen Online Sınav sistemi ile ilgili alt yapı çalışmalarımızın büyük bir kısmı tamamlanmış olup siz değerli müşterilerimizin de fikirlerini ve geri bildirimlerini alabilmek için kullanıma açmış bulunuyoruz.

Başta LGS, TYT, AYT v.b. gibi deneme sınavlarını online ortamda yapabilmenize olanak sağlayacak olan online sınav sistemimiz aşağıdaki özellikleri içermektedir.

 1. Çoklu dil desteği ile sınavlarınızı birden fazla dil için hazırlayabilirsiniz.
 2. Sınavınıza metin içerikli veya görsel sorular/cevaplar ekleyebilirsiniz.
 3. Sosyal, Matematik, Fen v.b. gibi ders grupları tanımlayabilirsiniz.
 4. Sınav tarihini, sınav süresini, sınava katılacak olan şube, sezon, branş, sınıf ve öğrencileri ayrı ayrı seçebilirsiniz.
 5. Dilerseniz sınav bitiminde öğrencilerinizin sınav sonucunu ve detaylı konu başarım tablosunu görüntülemesini sağlayabilirsiniz.
 6. Soru ve cevapları el ile girmek yerine soruları içeren PDF dosyalarınızı yükleyerek öğrencilerinizin cevap anahtarı üzerinden işaretleme yapmasını sağlayabilirsiniz.
 7. Ders netlerine bağlı olarak puan türleri tanımlayabilirsiniz.
 8. Sınavda yer alan sorular ile ilgili konu kazanımlarını belirtebilirsiniz.
 9. Sınava katılacak olan öğrencilere SMS ile topluca davet linki gönderebilir ve telefondan/bilgisayarlarından sınava kolayca katılabilmelerini sağlayabilirsiniz.
 10. Sınavı tamamlayan ve tamamlamayan katılımcı listesini anlık olarak takip edebilirsiniz.
 11. Sınavı tamamlayan öğrencilerin, sınav sonuç belgelerini anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.
 12. Tüm Şubeler Genel Başarım sıralaması, Şube Ortalamaları, Şube Başarım Sıralamaları, Sınıf Başarım Sıralamaları v.b. gibi tüm detayları görüntüyebilirsiniz.
 13. Kurumunuza kayıtlı olmayan öğrenciler için dış katılımcı kaydı oluşturarak onların da sınava girebilmelerini sağlayabilirsiniz.

Online Sınav modülümüz henüz beta sürecinde olup geliştirilmeye devam edilmektedir ve 1 Ekim 2020 tarihinde genel kullanıma açılması planlanmaktadır. Bu süre zarfında siz değerli müşterilerimizin değerli görüşlerini alabilmek için online sınav modülünü kullanıma açmış bulunmaktayız. Online Sınav modülümüz ile ilgili görüşlerinizi bize bilgi@kurspro.net adresinden ulaştırabilirsiniz.


08-07-2020 16:20:27

1 Haziran 2020 Kurs PRO Güncelleme Notları

Değerli müşterimiz,

1 Haziran itibariyle Kurs PRO'da yapılan bazı değişiklik ve iyileştirmeleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle bir süredir üzerinde çalışmakta olduğumuz fatura modülümüzü aktif ettik. Artık Kurs PRO ile yapmış olduğunuz tahsilat girişlerinden sonra kağıt fatura çıktısı alabilmeniz mümkündür. Tanımlamalar menüsünden "Fatura Şablonları" sayfasına giderek basılı faturanız için bir şablon oluşturup, faturada görünmesini istediğiniz alanlarını sürükle bırak ile şablonunuza ekleyebilirsiniz. Tek bir çıktıda 3 nüshaya kadar fatura çıktısı alabilmek mümkündür.

Diğer bir iyileştirmemiz ise kasalar konusunda yapılmıştır. Daha önce sadece nakit tahsilatlardan elde edilen gelirler için bir nakit kasası vardı ve sadece nakit bakiyesini görmek mümkün olabiliyordu. Yeni düzenleme ile birlikte nakitin yanı sıra havale (banka hesabı), pos cihazı ve sanal pos için ayrı ayrı kasalar tanımlandı. Her bir ödeme türü için yapılan tahsilatlardan biriken bakiyeleri artık Muhasebe menüsünden Kasalar'a tıklayarak görebilirsiniz. Ayrıca pos hesapları için banka komisyon oranı da belirtebilirsiniz. Banka komisyonu belirtilmesi halinde tahsil edilen tutardan banka komisyon tutarı düşülerek ilgili kasanın bakiyesine yansıtılacaktır.

Pos hesabı, banka hesabı ya da nakit hesaplarınız arasında kolayca transfer yapabilmeniz için muhasebe menüsüne "Hesaplar Arası Transfer" sayfası eklenmiştir.

 

Bildiğiniz üzere Nisan ayı içerisinde Uzaktan Eğitim modülünü siz değerli müşterilerimiz için hızlıca devreye alarak ücretsiz olarak hizmetinize sunmuştuk. Yine son dönemde oldukça ihtiyaç duyulan bir başka konu ise "Online Sınav" olarak öne çıkmaktadır. 2020 yılı sonuna kadar Online Sınav modülü ile ilgili de kapsamlı bir çalışma yaparak siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz.

Görüşlerinizi sitemizde bulunan İletişim bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Yeni sezonda kurumunuz için başarılar dileriz.


01-06-2020 17:46:31

Yeni Uzaktan Eğitim Yazılımı Çözümü

Merhabalar,

Daha önceki duyurumuzda paylaştığımız üzere Jitsi adındaki video konferans yazılımını Kurs PRO'ya entegre etmiş ve siz müşterilerimizin kullanımınıza sunmuştuk.

Ancak Jitsi her ne kadar video konferans ve ekran paylaşımı imkanı sunsa da uzaktan eğitim noktasında eksik olan kısımları vardı. Bu yüzden özellikle eğitim kurumları için hazırlanmış bir yazılım olan BigBlueButton'ı da Kurs PRO'ya entegre ettik ve yine ücretsiz olarak siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Yeni uzaktan eğitim yazılımı ile şunları yapmak mümkün olacaktır.

 • Sesli ve görüntülü konferans
 • Ekran paylaşımı
 • Beyaz tahta üzerinde şekiller veya serbest çizim yapabilme
 • Sunum paylaşımı (Powerpoint slideları, Word belgeleri, Excel tabloları, PDF v.b.)
 • Video paylaşımı (Youtube v.b.)
 • Katılımcı yönetimi (Katılımcıların kamera ve mikrofonlarını kapatabilme, odadan atabilme v.b.)
 • Genel ve özel sohbet imkanı
 • Teneffüs odaları oluşturabilme
 • Anket düzenleyebilme
 • Not paylaşımı yapabilme
 • Katılımcıları kısa bir link ile eğitime davet etme imkanı
 • Mobil cihazlarda uygulama kurmadan Google Chrome, Firefox veya Safari (iOS version 12.2+ gerekir) tarayıcıları üzerinden eğitime katılabilme.

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle "Uzaktan Eğitim" menüsünden "Uzaktan Eğitim Seansları" linkine tıklayıp eğitim seanslarını tanımlamanız gerekir. Eğitim seansları öğrencilerin katılacakları seansların hangi gün, hangi saat aralığında olacağını, hangi dersin hangi eğitmen tarafından verileceğini belirtmek için düşünülmüştür. Ayrıca seansa katılacak sınıfları da seçebilirsiniz.

 

Uzaktan eğitim seanslarınızı tanımladıktan sonra yine "Uzaktan Eğitim" menüsü altında bulunan "Yeni Uzaktan Eğitim" linkine tıklayıp, eğitim oluşturma sayfasına gidebilirsiniz.
Bu sayfadan önce seansı seçmeli, daha sonra eğitim için bir isim belirtmelisiniz. Aynı sayfada oluşturulacak olan eğitim odasının ayarlarını da değiştirebilirsiniz. Gerekli alanları doldurduktan sonra "Eğitimi Oluştur" butonuna tıklayarak oturumu başlatabilirsiniz.

Eğitim oluşturulduktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Bu ekrandan eğitime moderatör olarak katılmak için veya öğrenci olarak katılmak için gerekli linkler belirtilecektir. 

Moderatör Olarak Eğitime Katıl butonu tıklandığında aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir ve eğitmen Adını Soyadını girerek eğitimi başlatabilecektir.

Öğrenciler ise aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacak ve Adı Soyadını girip eğitim odasına katılabilecektir.

Eğitimi oluşturduktan sonra dilerseniz "Eğitime Davet Et" butonuna tıklayarak eğitime katılacak olan sınıf veya öğrencileri seçebilir ve onlara eğitime katılmaları için gerekli olan bilgileri sms ile ulaştırabilirsiniz.

Eklenen bu yeni uzaktan eğitim sisteminin eğitim kurumunuz için faydalı olmasını umut ediyor ve iyi çalışmalar diliyoruz.


12-04-2020 16:02:24

Uzaktan Eğitim Modülümüz Yayında

Virüs salgını nedeniyle geçirdiğimiz bu zor günlerde, müşterilerimizin olumsuz koşullardan daha az etkilenmesi amacıyla uzaktan eğitim vermeyi düşünen eğitim kurumlarımız için uzaktan eğitim modülünü yayınladık.

Uzaktan eğitim modülü ile canlı görüntülü/sesli konferans ve ekran paylaşımı yapmak mümkündür.

Nasıl Çalışır?

 1. Öğretmenleriniz için Personel menüsünden personel kaydı oluşturun. TCKN ve doğum tarihi bilgilerini doldurmanız gerekmektedir.
 2. https://www.kurspro.net/o adresine gidin ya da www.kurspro.net adresine gidin ve üst menüden "Öğretmen/Öğrenci/Veli" Girişini tıklayın.
 3. Öğretmenleriniz kurum kodu, kendi TCKN ve doğum tarihleriyle sisteme giriş yapacaklardır.
 4. Giriş yapıldıktan sonra sol menüden "Uzaktan Eğitim" menüsüne tıklanır.
 5. Açılan menüden "Yeni Uzaktan Eğitim" seçilir.
 6. Açılan sayfadan "Yeni Eğitim Başlat" butonuna tıklanır.
 7. Hemen alt kısımda canlı yayın ekranı açılacaktır.
 8. Derse katılacak olan öğrenci veya öğrencilere eğitime davet SMS'i göndermek için "Eğitime Davet Et" butonuna tıklanır. Sezon, ders, tarih, saat ve katılacak olan öğrenciler seçildikten sonra "Davetiyeleri SMS ile Gönder" butonuna tıklanır.
 9. Eğitim tamamlandıktan sonra "Eğitimi Sonlandır" butonu ile eğitim sonlandırılır.

Sık Sorulan Sorular

S : Uzaktan eğitim modülü için ilave ücret ödemem gerekli mi?
C : Uzaktan eğitim modülümüz ücretsizdir.

S : Masaüstümü öğrencilerimle paylaşabilir miyim?
C : Evet, dilerseniz masaüstünüzü, dilerseniz ekranınızda açık olan Word, Excel, Powerpoint v.b. gibi uygulamaları anlık olarak öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.

S : Katılımcı sınırlaması var mı?
C : Hayır

S : Kamera olmadan sesli eğitim verebilmemiz mümkün müdür?
C : Evet

S : Eğitim kayıt altına alınıyor mu?
C : Hayır, kayıt altına alınmamaktadır.

S : Eğitime katılacak olan öğrencilerin bir yazlım kurması gerekiyor mu?
C : Eğer öğrenci bilgisayardan eğitime katılacak ise Google Chrome, Firefox, Opera v.b. gibi bir tarayıcıyı kullanarak kendisine görülen davetiye linkini kullanarak eğitime katılabilir. Eğer cep telefonu/tablet ile eğitime katılacaksa uygulama kullanılması gerekmektedir. Öğrenciye gönderilen davetiye linkine tıklandığında Google Play Store ve Apple App Store uygulamalarının indirilmesi için yönlendirme bağlantıları görünecektir. Öğrenci uygulamayı telefonuna kurduktan sonra linke tıklayıp uygulama üzerinden eğitime kolayca katılabilecektir.

Uzaktan eğitim modülü henüz geliştirilme aşamasında olup çeşitli değişiklikler yapılması veya geçici olarak askıya alınması ihtimal dahilindedir.


23-03-2020 12:27:28

Ödev Takip Modülümüz Yayında

Öğretmenleriniz ister bireysel, ister topluca sınıf olarak veya şubedeki tüm öğrencilere online ödev verebilir ve teslim edilen ödevleri değerlendirip puanlayabilir. Öğrenciler ve veliler Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden ödevlerini kolayca takip edebilirler.

Özellikler

 • Öğretmenlerin dersine girdiği öğrencilere, süreli ve süresiz ödevler verebilmesi
 • Ödevlerin bireysel, sınıf ya da şube bazında ayrı ayrı düzenlenebilmesi
 • Sisteme girişi yapılan ödevlerin veli/öğrenci sayfasında sunulması
 • Öğretmenlerin verdikleri ödevleri kontrol etmesi ve kontrol sonuçlarını sisteme işlemesi
 • Ödev kontrol bilgilerinin (“Yaptı”, “Yapmadı”, “Eksik”, “Ödevi Getirmedi” vb.) her bir ders için analizleri

26-02-2020 13:50:41

Online Anket Modülümüz Yayında

Kurs PRO ile öğrencileriniz, velileriniz, personeliniz veya kullanıcılarınız için bir memnuniyet anketi hazırlayabilirsiniz.

Ankete katılan kişilere, ankete katılmaları için bir davet mesajı gönderilerek kolayca ankete katılımları sağlanacaktır.

Katılımcılar cep telefonu, tablet ya da bilgisayarlarında kolayca anketi doldurup kurumunuzla ilgili memnuniyetlerini sizlerle paylaşacaktır.

Anket sonuçlarını anlık olarak tüm detayları ve istatistikleri ile birlikte kolayca takip edebilir ve anket sonuçlarına göre kurumunuzun verimliliğini arttırmak için gerekli adımları atabilirsiniz.

Özellikler

 • Çoklu dil desteği
 • Anket'in düzenleneceği Şube/Sezon/Branş/Sınıf ve Öğrenci seçimi
 • Öğrenci, Veli, Personel veya Kullanıcılar için anket oluşturabilme
 • Soru Grupları Oluşturabilme (Eğitim, Güvenlik, Ücretlendirme v.b.)
 • Mobil Uyumlu
 • Katılımcılara toplu SMS gönderme
 • Şube/Sınıf bazında detaylı analiz ve raporlar
 • Anket sonuçlarını bağımsız olarak tek tek görüntüleyebilme

23-02-2020 15:21:56